banner173

banner179

banner148

18 Ocak 2022 Salı

LABORATUVAR HİZMETİ ALINACAKTIR

YENİ CADDELER AÇILACAK

Kütahya Belediye Başkanı prof. Dr. Âlim Işık Ulaşım Master planı toplantısında yaptığı açıklamasında alternatif yol çalışmalarından bahsederek şehir merkezindeki araç trafiğini hafifletecek yeni alternatif caddeler ve otopark çalışmalarının olduğunu söyledi.

03 Aralık 2021 Cuma 09:55
YENİ CADDELER AÇILACAK
 

Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık

YENİ CADDELER AÇILACAK

Kütahya Belediye Başkanı prof. Dr. Âlim Işık Ulaşım Master planı toplantısında yaptığı açıklamasında alternatif yol çalışmalarından bahsederek şehir merkezindeki araç trafiğini hafifletecek yeni alternatif caddeler ve otopark çalışmalarının olduğunu söyledi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık Ulaşım Master planı toplantısında yaptığı dikkat çeken açıklamalarında Kütahya’ya yeni bulvar ve caddeler kazandırılacağını, şehir merkezindeki araç trafiğini hafifletecek otopark yapımlarını, Zafer tepe ve OSB girişlerine üst geçitle araç girişini sevk etmek istediklerini söyledi.

1453 KONUTLARI BÖLGESİNDE İKİ BULVAR PROJEMİZ VAR

Kütahya Belediye Başkanı prof. Dr. Âlim Işık Alternatif Cadde ve şehrimizdeki otopark sorununu çözüme kavuşturacak yeni çalışmalar hakkında şu ifadelere yer verdi. “Şuanda ki 1453 konutları ile cezaevi yerleşkesi ortasından hem Tavşanlı çevre yoluna hem de Eskişehir çevre yoluna o bölgeyi bağlayacak iki bulvar projemiz var. Bu kış itibari ile çalışmalarına başlanacak.

VALİLİK ARKASINA YENİ CADDE AÇMAYI PLANLIYORUZ

Belediye Başkanı prof. Dr. Âlim Işık “Şehir merkezi içerisinde de Meydan projemizi nasip olursa bu ay sonu itibari ile uygulama projesi hazırlanıp teslim edildikten sonra 2022 yılı içerisinde “ Kent Meydanı” yani Zafer meydanı projemizi ihale edip şehrimize kazandıracağız. Meydanı yaptıktan sonra da meydana bağlanan yollarla ilgili alternatif yol çalışmalarımız var. Benli otel’inin arkasındaki bölge ile gerekli kamulaştırma çalışmaları tamamladıktan sonra en kısa sürede alternatif cadde olarak açmayı planlıyoruz. Ona paralel olarak ta bu meydana trafiğin daha az yükle gitmesi içinde eski Kız Meslek Lisesi’nin olduğu ve Endüstri Meslek Lisesi’nin bulunduğu bölgedeki okulların yıkılması ile serbest hale geldikten sonra şuanda oranın yol alternatifi yok, onun bağlantısını bekliyoruz. Yani meydana trafiği daha az yoğunlukla iletecek alternatifler çalışmalarımızda var dedi.

BAZI CADDELERİMİZDE OTOPARK YASAKLI OLACAK ŞEKİLDE BİR DÜZENLEME YAPACAĞIZ

Şehir merkezinde ki araç park yoğunluğunu hafifletecek otopark projelerinden de bahseden Belediye Başkanı ışık “ Kent meydanı projesi altında 250 Araçlık tek katlı bir otopark, yıkılan eski Kültür Sarayı’nın olduğu yere yapacağımız yeni proje ile 2 katlı bir otopark,  yine merkez Pazar yerimizin altına 2 katlı otoparkla beraber merkezdeki bu yoğun park sorununu hafifletmeyi planlıyoruz. Ayrıca Millet Bahçemizin altında yapılan açık ve kapalı otopark kapasitesi olarak yaklaşık 700 araçlık bir otopark, onun dışında diğer yeni rekreasyon alanlarında yaratacağımız otopark kapasiteleri ile şehrin içerisindeki bu otopark sorununu da hafifletip caddeleri mümkün olduğunca tek sıralı veya mümkünse bazı caddelerimizde otopark yasaklı olacak şekilde bir düzenleme yapacağız.  Buda hem ulaşımı hem de otoparklarla beraber şehri rahatlatacak bir proje paketi” dedi.  

 

 

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN ESKİ YERLEŞKESİ VE TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN BULUNDUĞU YERLEŞKE DE 30 METRELİK BİR YOL GENİŞLETME ÇALIŞMAMIZ VAR

Belediye Başkanı prof. Dr. Âlim Işık  “Onun dışında yine nasip olursa bu kış içerisinde, Şehir Hastanesinin önünden şimdi ki Evliya Çelebi hastanemizin önünden Orman Bölge Müdürlüğünün eski yerleşkesi ve Tarım İl Müdürlüğünün bulunduğu yerleşke de 30 metrelik bir yol genişletme çalışmamız devam edecek aynı şekilde Millet Bahçesi’nin Evliya Çelebi Mezarlığına çıkan bölümünde 30 metrelik bir genişlikle yeni bir cadde açılması genişletilmesi projemiz var. Bunlar bu kış içerisinde açıldığında en azından merkeze olan yoğunluğu azaltacak. Bizim en büyük sıkıntımız yeni Kütahya ile eski Kütahya’yı birbirine bağlayan TOKİ köprüsünün  dışında başka bir alternatifin olmaması yeni açılacak olan 1453 konutlarının oradaki iki bulvar eski Kütahya’ya girmeden o bölgeye girecek olan vatandaşlarımızın doğrudan o bulvarları kullanarak oranın ulaşımına katkı sağlayacak. Bu çalışmanın bu anlamda çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.  Değerli bilim insanlarımızın ortaya koyacağı görüşler ve öneriler doğrultusunda şehrimizin mevcut durumunu rahatlatacak bir çözüm inşallah hep beraber bulacağız” dedi.  

ZAFER TEPE ÜST GEÇİT PROJESİ ÇİZİLDİ YATIRIMA GİRMESİNİ BEKLİYORUZ

Belediye Başkanı prof. Dr. Âlim Işık “Karayolları Genel Müdürlüğü 2022 yılı yatırım programına alırsa Zafer tepe ve Germiyan Kampusu önüne o kavşaklara üst geçit projesi çizildi. Yatırıma girmesini bekliyoruz. Tavşanlı yolundan yoncalıya girişin kavşağı yapıldı. Onun yoncalıya bağlanan yolla ilgili asfaltlama çalışmamız devam ediyor. Zafer tepe’yi de inşallah o şekilde hafifleteceğiz. Bir üst geçitle Afyon, Eskişehir güzergahı transit geçit yapacak. Sadece Zafer tepe Organize Sanayi’ye gidecek olan araçları oradan yönlendirmeyi planlıyoruz. Orada da çalışmalarımız var. Onu da busene Karayolları Genel Müdürlüğü yatırım programına girerse hemen imalatı başlayacak” dedi.  

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV