banner228

banner148

22 Mayıs 2022 Pazar

YENİ ROTALAR’DAN 19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ

AKP VE SARAY İKTİDARI ÜLKEYİ HIZLA ÇÖKÜŞE GÖTÜRMEKTEDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir açıklma yaptı. Şahbaz açıklamsında “AKP ve saray iktidarı ülkeyi hızla çöküşe götürmektedir. Yanlış politikalarla paramızın kontrol edilemeyen büyük değer kaybı ile üretimden uzaklaşan ülkemiz yoksulluk ve açlıkla karşı karşıyadır” ifadelerine yer verdi.

01 Kasım 2021 Pazartesi 14:17
AKP VE SARAY İKTİDARI ÜLKEYİ HIZLA ÇÖKÜŞE GÖTÜRMEKTEDİR
 

 Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz

AKP VE SARAY İKTİDARI ÜLKEYİ HIZLA ÇÖKÜŞE GÖTÜRMEKTEDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir açıklma yaptı. Şahbaz açıklamsında “AKP ve saray iktidarı ülkeyi hızla çöküşe götürmektedir. Yanlış politikalarla paramızın kontrol edilemeyen büyük değer kaybı ile üretimden uzaklaşan ülkemiz yoksulluk ve açlıkla karşı karşıyadır” ifadelerine yer verdi.

En büyük değerimiz Cumhuriyet'imizin 98. Kuruluş yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları işbirlikçi Osmanlı Sarayı  tarafından yönetilen  çürümüş, yıkılmış, toprakları işgal edilmiş bir ülkede; halkımızla omuz omuza dünyanın en güçlü emperyalist işgaline karşı Türkiye Büyük Millet Meclisi idaresinde Ulusal Kurtuluş Savaşımızı kazanmışlardır. Büyük fedakarlıklarla ve büyük bedellerle kazanılan savaşlardan sonra Saray saltanatı yıkılarak yerine demokratik, laik, çağdaş bir hukuk devleti olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşlardır. Cumhuriyete ruhunu veren, halkımızın onurlu mücadelesi, özgürlük tutkusu, savaş meydanlarında ödenen bedel ve harcanan emektir. O nedenle bu topraklarda Cumhuriyet anti emperyalizmdir, tam bağımsızlıktır, laikliktir, sarayın saltanatı değil, halkın iktidarıdır. Köylü çocuklarının, halkın evlatlarının meslek ve  ülke yönetiminde söz sahibi olduğu, Başbakan, Cumhurbaşkanı olabildiği kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyetimiz ve Atatürk Devrimlerimizle temel hak ve özgürlüklerin hukuk güvencesine alındığı  aydınlanma devrimi başlatılmıştır. Yanmış, yıkılmış, hastalıklara, cehalete ve yoksulluğa terk edilmiş bir ülkeden,  kulluk değil temel hak ve özgürlükleri anayasa ile güvence altına alınmış vatandaşlık esası,  ücretsiz sağlık ve eğitim hakkı, medeni yasa ile kadınlarımızın eşit vatandaşlar olarak toplumsal hayatta yer alabildikleri çağdaş, demokratik, laik bir ülke var edilmiştir.

AKP SİVİL DARBESİ İLE  KARANLIK BİR DÖNEME SÜRÜKLENMİŞTİR. 

‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ ilkesiyle ülkesinde ve dünyada barış ve kardeşliği hedefleyen bir dönemin temelleri atılmıştır.Çağdaş Cumhuriyet ve devrimler cehaletle, hurafelerle ve din baskısıyla halkı sömüren egemenlik sahiplerini rahatsız etmiş ve bir karşı devrim hareketi başlamıştır. Darbelerle demokrasi hayatımız sık sık kesintiye uğramıştır. Ülkemiz 12 Eylül darbesi ve yakın tarihimizde iktidarın işbirlikçisi FETÖ terör örgütünün gerçekleştirmek istediği 15 Temmuz darbe girişimi ve arkasından Anayasa’nın askıya alındığı AKP sivil darbesi ile  karanlık bir döneme sürüklenmiştir.  19 yıllık AKP iktidarında ülkemizde demokrasi kullanılarak, demokratik kurumlar yok edilmiş ya da etkisiz hale getirilmiştir. Demokrasinin en önemli unsuru olan yargı, yasama ve yönetim güçler ayrılığı  ortadan kaldırılarak tüm gücün tek adamda toplandığı anti demokratik, totaliter bir yönetim inşa edilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yetkileri kısıtlanmış, halk adına egemenliği kullanan Türkiye Büyük Millet Meclisinden alınarak tekrar saraya verilmiştir. Siyasi iktidarın sopası haline gelen yargı sistemiyle Anayasa ayaklar altına alınarak tüm demokratik haklar gasp edilmektedir. Anayasa ve hukuk tanımayan uygulamalar ile laiklik ayaklar altına alınmaktadır. Ülkenin geleceği, adeta siyasal İslama, karanlık cemaat ve tarikat örgütlenmelerine terk edilmiştir. 

AKP VE SARAY İKTİDARI ÜLKEYİ HIZLA ÇÖKÜŞE GÖTÜRMEKTEDİR

 AKP ve saray iktidarı ülkeyi hızla çöküşe götürmektedir. Yanlış politikalarla paramızın kontrol edilemeyen büyük değer kaybı ile üretimden uzaklaşan ülkemiz yoksulluk ve açlıkla karşı karşıyadır. Ülkeyi yönetememenin faturası halka kesilmektedir. İnsanlarımız açlık ve yoksullukla savaşırken kaynaklar halka değil saraya ve yandaşlarına aktarılmaktadır. Ülkemizi yönetemeyen, her yönden çöküşe ve uçuruma sürükleyen AKP ve saray iktidarı derhal istifa etmelidir.  En kısa sürede yapılacak seçimlerle baskıcı yönetim anlayışının yönetimden uzaklaştırılarak tekrar güçlü bir demokrasi inşa edilecektir. Şu anda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe hitabesi gerçekliğe dönüşmüştür. Atamızın bizlere yüklediği görev anlayışı ile ülkemizi, hanedanlık ve saray rejimine teslim etmeden bu ülkenin kadınları, erkekleri, gençleri olarak geleceğimize, Atatürk ilke ve devrimlerimizi geleceğe taşıyacağız. Hiçbir etnik ve mezhepsel ayrım gözetmeden hukukun üstünlüğüne, Parlamenter Demokratik, Laik, Sosyal Hukuk Devletine, Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Cumhuriyetimizin kurucu partisi, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Atatürk İlke ve Devrimleriyle, kurucu değerleriyle Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatacağız. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılını demokrasiyle taçlandıracağız.  Barış ve kardeşlikle yaşayacağımız; emeğin en yüce değer olduğu, işsizliğin, sömürünün son bulduğu; ovalarımızın, dağlarımızın, ormanlarımızın ve suyumuzun çeteler tarafından yağmalanmadığı; ücretsiz, nitelikli, ulaşılabilir sağlık ve bilimsel, çağdaş, ücretsiz eğitim hakkı ve fırsat eşitliğiyle geleceğimize güvenle baktığımız  bir ülkeyi, tam bağımsız demokratik laik, sosyal hukuk devletini, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında cumhuriyetimizi tekrar inşa edeceğiz, temel hak ve özgürlüklerin ülkesi olarak sonsuza dek yaşatacağız. Atamızın ‘Benim iki büyük eserim vardır, biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözünden aldığımız güçle ve ilk günkü heyecanla Cumhuriyet Bayramımızı onurla ve gururla kutluyoruz.  Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, ülkemiz için emek vermiş, bedel ödemiş atalarımızı saygı, sevgi ve minnetle selamlıyoruz. Ülkemize, geleceğimize güvenle ve umutla Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yaşasın Tam Bağımsız, Demokratik, Laik, Sosyal, Hukuk devleti! Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV