banner278

banner281

XYZ123

03 Haziran 2023 Cumartesi

VALİ ALİ ÇELİK, MADEN İŞÇİLERİYLE BAYRAMLAŞTI

MECBUR KALMADIKÇA DIŞARIYA ÇIKMAYIN!

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul sıcak havaların önümüzde ki günlerde de seyrinin devam edeceğini ve aşırı sıcaklardan korunmak için uyarılarda bulundu. Dr. Şnkul yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımız özellikle günün en sıcak saatleri olan 10.00-16.00 saatleri arasında mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalıdır” uyarısında bulundu.

01 Ağustos 2022 Pazartesi 15:55
MECBUR KALMADIKÇA DIŞARIYA ÇIKMAYIN!
 

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul

MECBUR KALMADIKÇA DIŞARIYA ÇIKMAYIN!

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul sıcak havaların önümüzde ki günlerde de seyrinin devam edeceğini ve aşırı sıcaklardan korunmak için uyarılarda bulundu. Dr.  Şnkul yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımız özellikle günün en sıcak saatleri olan 10.00-16.00 saatleri arasında mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalıdır” uyarısında bulundu.

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul yaptığı yazılı açıklamasında vatandaşları uyardı. Dr. Şenkul” Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hava sıcaklıklarında meydana gelebilecek artışlar, insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE SICAKLIKLAR ARTACAK

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul “ Hava sıcaklığının çok yüksek olduğu durumlarda ortaya çıkan aşırı terleme vücudun çok miktarda sıvı kaybetmesine neden olmaktadır. Aşırı sıcak havalardan en çok etkilenmesi muhtemel risk grupları içinde 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız, küçük çocuklar, hamileler, açık alanda çalışanlar, aşırı kilolular ve kronik hastalığı olanlar yer almaktadır. Başta bu risk gruplarındaki vatandaşlarımız olmakla birlikte tüm vatandaşlarımızın, aşırı sıcakların görülme ihtimalini yüksek olduğu önümüzdeki günlerde aşırı sıcaklarda alınması gereken tedbirlerle ilgili hassas davranmaları olası sağlık problemlerin önlenmesinde büyük önem arz etmektedir.

MECBUR KALMADIKÇA ÇIKMAYIN!

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul  “Vatandaşlarımız özellikle günün en sıcak saatleri olan 10.00-16.00 saatleri arasında mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalıdır. Dışarıda bulunması gereken vatandaşlarımız mümkün olduğunca güneş altında korunmasız kalmamalı, mümkünse aşırı hareketlerden kaçınmalı açık renkli hafif ve bol giysiler tercih etmeli, su içme miktarı artırılmalıdır. Yoğun fiziksel aktivite ve spor yapmak için sabah ve akşam saatleri tercih edilmeli, ağır fizik aktivitelerden kaçınılmalı, her bir saatlik spor için en az 2-4 bardak başta su olmak üzere bol sıvı alınmalıdır.

EN AZ İKİ BUÇUK LİTRE SU İÇİN

Dr. Eser Şenkul  “Susuzluk hissi olmasa bile her gün en az 2-2,5 litre (12-14 su bardağı) su tüketilmesine özen gösterilmelidir. Bebek, çocuk, engelliler ve hayvanlar, kapalı ve park etmiş araçlarda kesinlikle bırakılmamalı, araçların iç ısılarının klima olsa dahi park edildikten çok kısa süre sonra yükseldiği unutulmamalıdır. Ayrıca dışarıda ve açıkta satılan yiyeceklerin tüketiminden kaçınılmalı, çabuk bozulma riski olan besinler açıkta bekletilmemeli, besinlerin hazırlanması ve pişirilmesi aşamalarında hijyen kurallarına özen gösterilmelidir. Aşırı sıcak havalarda gerekli tedbirlerin alınması, özellikle de vücudumuz için hayati öneme sahip başta su olmak üzere sıvı alımına özen gösterilmesi, yaz mevsiminin daha kaliteli ve sağlıklı bir şekilde geçirilmesine katkı sağlayacaktır. Sağlıkla huzurlu ve mutlu günler dileriz” ifadelerine yer verdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV